Dolg opis
Čez kitajsko morje je roman o veličini človeka, tudi najkrhkejšega med nami.
Roman temelji na resnični zgodbi, ki se je začela pred drugo svetovno vojno in seže v današnji čas. Zakonca, ki sta obenem starša dveh majhnih otrok, se odločita, da za svojo družinico in za »umsko zaostale« postavita hišo, dom sredi narave. Ko se v njej naseli družinica, se jim kmalu res pridružijo »bolniki«: samotni vernik Christian Jensen; tihi Matiassen, ki vedno sedi pod drevesom, se ziba na stolu in gleda kdove kaj; stric Josef, eden izmed najbolj vnetih obiskovalcev krajevne knjižnice; nato pa še skupina petih bratov in sester.
Kljub raznolikosti živijo skoraj idilično, kot mirna in ljubeča skupnost, dokler …
Roman, kot ga zmore le Gaute Heivoll, mojstrski pisatelj in velik humanist, roman o veličini ljubezni med družinskimi člani, o izjemni očetovski zavzetosti, o materinski ljubezni – in tisti, mogoče najdragocenejši, do sočloveka. O veličini sočutja in ranljivega srca … In o večnih vprašanjih, kdo je človek in kaj je človeško, kaj zdravo in kaj bolno, kako močan in kako šibek je človek … In kdo vse in kaj vse je vredno neizmerne ljubezni.
Zgodba, h kateri se boste vračali. Z branjem, razmišljanjem, sočutjem in občudovanjem.
Berejo jo že vsepovsod: doma, na Danskem, Nizozemskem, v ZDA … in končno v odličnem prevodu Darka Čudna tudi v Sloveniji.