Janez Trobentar, eden najboljših poznavalcev zahodne ezoterike in okultizma na Slovenskem, starosta slovenskih telemitov, erudit in polihistor, je knjigo Misterium Misticum Maximum ali Uživanje Boga sestavil iz prevodov Crowleyevih del (Gnostična maša, eseji …) in izvirnih lastnih komentarjev. Zelo pomemben del knjige je tudi Trobentarjev splošni uvod v razumevanje zahodnega ezoterizma, zlasti magike in telemitske filozofije. Iz Trobentarjevega pisanja je razvidno, da gre za odličnega poznavalca obravnavanega področja, tako v teoretičnem kot praktičnem pogledu. Tako lahko piše samo nekdo, ki ima za sabo bogato mistično izkustvo in obilo intelektualnega znanja.
Trobentarjeva knjiga je dragocen prispevek k religiologiji in duhovni antropologiji na Slovenskem (čeprav se bodo ob njej najbrž zgražali tako cerkveni teologi, kot drugi profesionalni religiologi in antropologi). Knjiga pa ni provokativna samo do uradne doktrine katoliške Cerkve, nič manj ni prizanesljiva do akademskih konceptov freudovskih psihoanalitikov. Trobentar v crowleyanskem stilu izraža ostro in natančno kritiko zahodne civilizacije, njenih struktur in načinov delovanja, zlasti pa moralnega razsula, ki vlada na prehodu iz staroeonskega v novoeonski svet. Besedilu ne manjka humornih mest (ironije in samoironije), kar ji daje poseben šarm in svežino.
Trobentarjeva knjiga Misterium Misticum Maximum bo gotovo obvezno branje za vse poznavalce in sledilce Crowleyevega dela in telemitske filozofije (teorije in prakse magike), kakor tudi za tiste, ki se lahko brez takšnih ali drugačnih predsodkov podajo na pot raziskovanja neskončnega polja mistične resnice.
Vili Ravnjak